Захтев за преиспитивање рада система за обрачун зарада у јавном сектору „ИСКРА“

МИНИСТАРСТВО ФИНАНСИЈА РЕУБЛИКЕ СРБИЈЕ
Ул. Кнеза Милоша бр. 20
11 000 Београд

За

– Сектор за дигитализацију у области финансија
– Координационо тело за праћење реализације имплементације Централног нформационог система за обрачун зарада у јавном сектору

Подносилац : Синдикат лекара и фармацеута Србије из Београда, ул. Маглајска бр. 32/8, који представља председница др сц мед Горица Ђокић

Обавештење са захтевом за преиспитивање рада система за обрачун зарада у јавном сектору „ИСКРА“

Поштовани,

Синдикат лекара и фармацеута Србије, обавештен је од стране својих чланова о постојању одређене, никако занемарљиве дискрепанце у примањима запослених у здравству, које сеже од увођења новог информационог система за обрачун зарада „ИСКРА“. Према информацијама са терена, од стране чланова који су пријавили неусаглашеност, сазнајемо да приликом исплате аконтације долази до проблема, срачунат износ зараде је мањи те је и први део плате који се исплаћује мањи.

Напомињемо да се пријаве овог проблема протежу на читав период од увођења новог система за обрачун зарада ИСКРА, те да је негде проблем решен, а негде очигледно не.

Како је један од задатака у вашој надлежности контрола квалитета софтверских система током реализације пројеката и координација при решавању текућих проблема у раду, те контрола пост-имплементације, молимо да проверите ове информације и разлоге за неусаглашеност у примањима, те приликом контроле исправите пријављене мањкавости.

У циљу наставка добре сарадње,
Срдачно вас поздрављамо и молимо да нас обавестите о спроведеној контроли

Синдикат лекара и фармацеута Србије
Председница СЛФС

У Београду, дана 03.09.2024. године.