Nema više listi čekanja za skener – za vikend pregledano više od 2.800 ljudi

U osvrtu na vikend za nama, u kom je pregledano više od 2.800 ljudi, potpredsednica Sindikata lekara i farmaceuta Srbije dr Jelena Dobrić u Dnevniku Nova TV izjavila je da prema podacima sa kojima raspolaže Sindikat lekara i farmaceuta Srbije i  koje smo mogli da obradimo u 48h, a s obzirom da imamo osnovne organizacije u gotovo svim zdravstvenim ustanovama u Republici Srbiji, u najvećem broju ustanova sada nema lista čekanja. Postoje neke ustanove u kojima se pravi plan za perspektivu kako će te liste da se neutrališu.

Mi smo mala zemlja i nemamo  najadekvatniji broj izvršilaca u svakoj bolnici za svaku oblast, ali predpostavka je  da će ovi pregledi dati u nekoj dugoročnoj analizi to koliko ljudi treba da se zaposli i kako da se uradi reorganizacija u zdravstvenim ustanovama.

Detaljnije možete pročitati ovde: https://nova.rs/emisije/nema-vise-listi-cekanja-za-skener-za-vikend-pregledano-vise-od-2-800-ljudi/