У Дому здравља Смедерево 7. фебруара 2018. године одржан је састанак запослених и директора ове установе. Састанак је организован на захтев смедеревског огранка Синдиката лекара и фармацеута. Тема састанка били су нагомилани проблеми лекара запослених првенствено у Служби за заштиту одраслог становништва. На самом почетку састанка директорка Дома здравља Смедерево Светлана Михић – Јовановић није дозволила присуство пуномоћника синдиката лекара и фармацеута Александра Ковачевића и Ане Колешан из адовкатеске канцеларије Ковачевић – Колешан, није дозволила присуство Директору филијале РФЗО као ни представницима СИндиката лекара и фармацеута из Београда, са изговором да њхово присуство није најављено, а позивајући се на непостојеће правне акте везано за најаву присуства, те тезом да све проблеме треба решити у кући. Поменутом састанку присуствовали су др Јасна Аврамовић, градоначелница Смедерева и Бранче Стојановић председник Скупштине града, који такође нису позвани на састанак, а који су се скупу представили као представници оснивача. На упорне захтеве директора Дома здравља да напусте састанак, адвокат Александар Ковачевић нагласио је да је њихово присуство крајње конструктивно и поставио експлицитно питање, како директорки, тако и градоначелници Смедерева, да ли им њихово присуство смета? На постављено питање није добио одговор. Одласку поменутих адвоката са састанка претходио је предлог председнице огранка Синдиката лекара и фармацеута др Снежане Павков, да се сви поново обавесте и организује нови састанак, што је део лекара прихватио, те устао да напусти састанак, што је директорка Дома Здравља Смедерево протумачила као атак на њен ауторитет, што је у више наврата током састанка подцртала и нагласила. Након одласка адвоката председавање састанком преузела је градоначелница др Јасна Аврамовић.
Теме о којима се дискутовало су: скраћено радно време, по наводима руководства Дома здравља Смедерево, због великог броја прековремених сати остварених у току претходне године, чиме се наводно довела у питање исплата зарада запосленима; кућне посете у амбулантама на селу где изабрани лекар не може у исто време да пружи лекарску помоћ и у амбуланти и у кућној посети пацијенту; мртвозорство, где је законом предвиђено постојање лекара мртвозорника чији рад финансира Град Смедерево, јер изабрани лекари по закону не могу обављати овај посао; велики недостатак лекара (према кадровском плану недостаје најмање 14 лекара); превелики број пацијената; заказивање прегледа, техничка опремљаност Дома здравља…
Након вишесатне дискусије договорено је да се радно време врати на старо (седам и по сати), да се кућне посете на селу организују преко Службе кућног лечења, те да треба решити проблем непостојања мртвозорника у Смедереву у договору са надлежним министарством.
Дан након састанка, начелница Службе за заштиту одраслог становништва усмено је наложила промену радног места за 14 лекара поменуте службе. При томе не постоји писано обавештење о разлозима премештања на друго радно место, које је послодавац дужан да достави запосленима. Таквим поступањем учињени су прекршаји у области рада и радних односа, те пацијентима који су изабрали лекаре, онемогућено да се код својих лекара и лече.
Након сазнања о премештању великог броја лекара пуномоћник Синдиката лекара и фармацеута у Смедереву поднео је пријаве надлежним инспекцијама и министарствима.
Председник ОО СЛФС ДЗ Смедерево
Др Снежана Павков