За десет дана три напада на медицинско особље болнице у Краљеву

За десет дана три напада на медицинско особље болнице у Краљеву

За десет дана три напада на медицинско особље болнице у Краљеву

Преузето са ТВ Н1: http://rs.n1info.com/Vesti/a493471/Napadi-na-medicinsko-osoblje-u-Kraljevu.html?fbclid=IwAR2QwACMJRuSwXR3Vj2SCrPoD8fAVPL8G2giY2SaoV82hcE6zmb33dt1t7I
Аутор текста: Ненад Божовић
На линку са сајта ТВ Н1 можете погледати и видео прилог.

Три напада на лекарско особље болнице у Краљеву забележена су у року од десет дана. Последњи је могао бити фаталан за болничара Стефана Томића, којег је ножем у једном краљевачком локалу убо бивши пацијент психијатрије.
Томић је за Н1 испричао да му је младић пришао, поручио како ће све са психијатрије да побије, извадио нож и убоо га, само два центиметра од срца. Краљевачка полиција је после седам дана потраге ухапсила је 21-годишњег младића осумњиченог за напад.
Како је Томић испричао за Н1, нападач му је пре две недеље пришао у једном локалу, и питао га да ли може на тренутак да изађе.
“Изашао сам напоље и момак ме је упитао да ли га знам. Одговорио сам му да га не знам, мислећи све време да је он неко ко ме познаје из града. Онда је он скочио и почео да виче како ће све нас са психијатрије да побије, а да ће мени да извади срце. Почео је да извлачи нож и да ме напада”, испричао је Томић.
Стефан је тек док се опорављао у болници сазнао да је нападач провео само два дана на психијатрији, и то због алкохолисаности.
Срђан Ранковић, члан Одбора за безбедност и здравље на раду запослених у Општој болници Студеница у Краљеву каже да су се за само десет дана десила три напада. Два на докторе на хируршко-пријемном одељењу и последњи на болничара Томића.
“Болница нема адекватну службу обезбеђења која би могла да вас заштити. Ако позовете полицију, они се не могу створити у болници за секунду. Једино решење је да се ангажује приватно обезбеђење или да у кругу болнице константно буде пристна полиција”, каже Ранковић.
Из синдиката лекара и фармацеута Србије кажу да Краљево није усамљен случај и да су напади присутни у болницама широм Србије. Према њиховом мишљењу, у последње три године, од случаја убиства медицинске сестре у Шапцу, комисија за безбедност запослених у здравству није ништа урадила.
“Комисија се у последње две године састала можда три пута. Није предузето ништа што је договорено на првобитном састанку. А договор је био да се новим Кривичним закоником јавни тужилац обавеже да поступа по службеној дужности када се догоде напади на здравствене раднике”, напомиње Раде Панић, председник Синдиката лекара и фармацеута.
Из Синдиката лекара и фармацеута кажу да Кривичним закоником морају да се повећају казне за нападе на здравствене раднике, у односу на казне које се изричу обичним грађанима.

 

 

Повезане вести

logo
СИНДИКАТ ЛЕКАРА И ФАРМАЦЕУТА СРБИЈЕ
Београд, Маглајска бр. 32/8
тел: 066/875 37 03 и 011/266 51 71

Е-пошта: sindikatlfs@gmail.com | сајт: www.sindikatlfs.rs

Архива

Назад на врх странице

error: Sadržaj je zaštićen!